Özbekçe Tercüme

Özbekçe Özbekistan’ın ana dilidir. Ayrıca Türk Lehçeleri içinde kendi karakteristik özelliklerini koruyabilen ve devam ettirebilen sayılı diller arasında yer almaktadır. Türkiye ve Özbekistan arasında gelişen ekonomi, sağlık, siyasi, eğitim ve askeri faaliyetlerden dolayı Özbekçe Tercüme ihtiyacı da bir hayli artmıştır. Özbekistan Orta Asya’da yer alan ve Özbek halkının oluşturduğu bir ülkedir. Fakat Sovyet Rusya’nın uzun yıllar bu topraklarda faaliyet göstermesinden dolayı Rusça da halk arasında yaygın olarak kullanılan ikinci dil özelliğine sahiptir. Özbekistan’ın resmi dili Özbekçedir.

Özbekçe, Türkçe ile oldukça benzerlik göstermektedir. Her iki dilinde ortak dil ailesinden gelmesi sebebi ile cümle yapıları ve fiil çekimleri aynıdır. Özbekçe bu yönü ile Türkler tarafından en kolay öğrenilebilir dil kategorisinde yer almaktadır.Fakat kullanım alanın az olması ve diğer sebeplerden dolayı tercüme hizmetleri tercih edilmektedir.

Özbekçe “Tercüme” Hizmetleri Nedir?

Özbekçe Tercüme hizmetleri genel itibari ile herhangi bir metnin Türkçe ’ye veya Türkçe dilinde ki bir metnin Özbekçe ’ye çevrilmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Tercüme hizmetleri yeminli tercümanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu da çevirilerin özünden herhangi bir şey kaybetmeden olduğu gibi aktarılmasına veya yansıtılmasına neden olmaktadır. Tercüme hizmetleri genel itibari ile şu alanlarda hizmet sunmaktadır:

  • Öğrenci evrakları; öğrenci belgesi, transkript, okul öğrenci yazışmaları, ders notları, bilgilendirme metinleri gibi birçok alanda tercüme hizmetleri talep edilebilir.
  • Yatırım faaliyetlerinde; son dönemlerde artan Özbekistan-Türkiye yatırım ortaklığı, bu alanda oldukça talep edilmektedir. Genel itibari ile firmalar arasında kurulan sözleşmelerin, mevzuatların, kamu bildirimlerinin, personel talimatnamelerinin veya diğer yatırım faaliyetleri ile ilgili olan her alanda tercüme hizmetleri sunulmaktadır.
  • Özbekçe Tercüme hizmetleri; askeri, siyasi, sağlık veya diğer develer arası hukuka tabi her alanda sunulmaktadır.
  • Kitap çevirileri; ülkeler arasında ortak tarih paydası bulunması ve kültür tanıtım faaliyetlerinin arttırılması sebebi ile kitap ve dergi gibi yazılı basılı araçlara olan çeviri ihtiyacı oldukça artmıştır. Tüm yasal haklar sağlanması ile birlikte kitap çeviri hizmetleri de sunulmaktadır. Kitap çeviri hizmetleri kurulan sözleşmeler doğrultusunda gerçekleşmektedir.
  • Tercüme hizmetleri için herhangi bir kullanım alanı kısıtlaması bulunmaz. Ülke yasalarına uygun her türlü içerik tercüme hizmetleri özveri ile yerine getirilmektedir.

Özbekçe Tercüme Fiyatı

Tercüme hizmetleri arasında genel bir fiyat dengesi bulunmamaktadır. Talep edilen, çeviri yapılacak içerik veya belge, çevirinin hangi alanda oluşturulduğu gibi birçok faktör baz alınarak tercüme fiyatlandırılması gerçekleşmektedir. Tercüme hizmetleri müşteri memnuniyeti esasına dayanarak uygun fiyat politikası izlenmektedir. Çevirilerde istenmeyen bir durum oluşması durumunda ise tüm sorumluluğu alarak, çevirinin tekrar düzenlenmesi yoluna gidilmektedir.

Özbekçe Tercüme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. Tercüme işlemleri verilen süre içinde teslim edilmektedir. Müşterinin dahili taleplerinde ise verilen metin dışına çıkmadan ve anlam kaybını uğratmadan yerine getirilmesi amaçlanmaktadır. Tercüme hizmetlerini yürütülmesinde güven unsuru oluşturmak ve yerine getirmek temel ilkelerimiz arasında yer almaktadır.

Yorumu Gönder

Hızlı İletişim
Merhaba
Merhaba!
Size Nasıl Yardımcı Olabilir?