Hangi yabancı dil daha kolay öğrenilir sorusu, yabancı dil öğrenmek isteyen kişilerin aklında hep olan sorulardan bir tanesidir. Bu yazımız ise bu sorunun cevabını sizlere en ince detayına kadar aktaracak rehber niteliğinde bir yazı olacaktır.

Öğrenmek istediğiniz dil ile alakalı ufak araştırma yaparak çalışmaya başlamanızı öneririz. Size en kolay hangi dil geliyorsa o dil hakkında biraz bilgi edindikten sonra çalışmanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Her insanın kabiliyeti bir değildir. Bu sebepten dolayı kendi yetenek ve kabiliyetlerinize göre bir dil tercihi yapmanız gerekmektedir.

İngilizce Kolay nasıl öğrenilir ? 

İngilizce, öğrenilmesi gereken en önemli dillerden bir tanesidir. Bunun sebebi ise dünya üzerinde yaklaşık 2.5 milyar insan ingilizce konuşmaktadır. 400 milyon nüfusun da ana dili olduğunu var saydığımızda, öğrenilmesi gereken birinci dillerden bir tanesidir.

Konuşması aşırı zor değildir, zaten televizyonlarda rast geldiğinizde biraz pratik yaparak çok çabuk öğrenebileceğiniz dillerden bir tanesidir. Alfabesinde sadece 26 adet harf bulunmaktadır. Bu harfler ile birlikte yaklaşık 44 adet ses çıkarılabilmektedir.

Yazımı ise oldukça basittir. Herhangi bir farklı yetenek sergilemenize gerek yok. Latin alfabesini bilmeniz yazım hakkında daha hızlı olmanıza yeterli olacaktır.

İspanyolca Kolay nasıl öğrenilir ? 

Dünya üzerinde öğrenilmesi kolay dillerden bir tanesi İspanyolca dilidir. En çok konuşulan diller arasında bulunmaktadır. Konuşma, yazma, ve okuma dereceleri kolaydır. Ek bir bilgi aktaracak olursak, ülkemiz içerisinde açılan iş ilanları içerisinde %45 oranında İspanyolca bilen personeller tercih edilmektedir. Bu ise bu dili öğrenmenize sebep etkenlerden bir tanesidir.

İspanyol alfabesi toplamda 27 harften oluşmaktadır. Bu harflerden çıkarabileceğiniz 30 farklı ses mevcuttur. Dilin gramer temelini ise İspanyol alfabesi oluşturmaktadır. Yazıldığı gibi okunan diller arasındadır.

İtalyanca Kolay nasıl öğrenilir ? 

İtalyancanın dünya üzerindeki namı “Romantik Dil” olarak yayılmıştır. İngilizce bilen bireyler İtalyanca dilini çok kolay bir şekilde öğrenebilir. İngilizce bilmeniz bu dilde de sizlere fayda sağlayacaktır. Konuşma ve gramer derecesi kolay, yazma derecesi orta olan zorluk derecelerine sahip bir dildir. İngilizce bilmenin, daha kolay öğrenebileceğinizdeki en temel sebebi ise çoğu kelimenin ingilizce ile benzer kelimelere sahip olmasıdır.

İtalyan alfabesinde toplam 21 harf bulunmaktadır. Farklı dillerden gelen sözcükler de eklendiğinde 5 harf daha eklenir. 5 sesli 16 sessiz harfi mevcuttur. Alfabe latin alfabesinden türemiştir.

Hangi yabancı dil daha kolay öğrenilir rehberimizin sonuna geldik. 2020 Yılı içerisinde öğrenebileceğiniz en kolay üç dil yukarıda sıraladığımız şekildedir. Ufak bir araştırma ile dillerin daha detaylı bilgilerine sahip olabilirsiniz.

 

 

Yorumu Gönder

Hızlı İletişim
Merhaba
Merhaba!
Size Nasıl Yardımcı Olabilir?