Azerice dili Azerbaycan’ın resmi dilidir. Bunun haricinde İran Azerileri de Azerice konuşmaktadır. Dünyada yaklaşık olarak 30 milyon insanın Azerice konuştuğu bilinmektedir. Azerice, Türkçe diline oldukça yakındır. Kelimeler zaman zaman farklılık gösterse de, Azerice en çok Türkçe diline yakındır. Ekibimizde bulunan profesyonel hizmet veren tercümanlarımız, Azericeden Türkçeye olan çevirilerden ziyade Azerice İngilizce, Azerice İtalyanca gibi birçok dilde çeviri yapma konusunda hizmet sağlamaktadır.

Azerice Tercüme Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir

Azericeden Türkçe diline tercüme çok sık karşılaşmadığımız bir durumdur. Bunun nedeni dildeki kelimelerin birbirine çok benzemesinden dolayı, kolay bir şekilde öğrenilebiliyor olmasıdır. Türkiye’de yaşayan Azerice bilen birçok vatandaş bulunmaktadır. Azerice dilinden farklı dillere tercüme işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kelimelerin gerçek anlamının bilinmesidir. Kelime köklerinin iyi tespit edilip, cümle yapısına göre hangi anlama geldiği çeviri metninden çıkartılmalıdır. Azerice tercüman olacak bir kişi, Azerice dilini en az ana dili kadar iyi biliyor ve kullanabiliyor olmalıdır. Azerice yazılmış tüm kitapları okuyup, anlayıp yorumlayabilmelidir. Bir dil hakim olmanın en eğlenceli ve kolay yolu şarkılardır. Azerice şarkıları anlamlarına hakim olarak söylemek dil gelişimine yardımcı olur. Dil bilgisinin yanı sıra, kültürel özelliklerde çeviri işlemi yapılırken ön planda tutulmalıdır.

Azeri Tercüme’de Profesyonel Hizmet Prensiplerimiz

*Tercüme dilleri arasında en çok hizmet verdiğimiz ve ihtiyaç duyulan bir dil haline gelen Azeri dillerinin tercümanlığında, kurumsal çözüm ortağınız olmaktayız.

*Azerice dilinin günde 300.000 karakter kapasitesine varan kelime haznesi bakımından ,profesyonel uzman hocalarımız sayesinde ülkeler arası yazışmalarda büyük bir destekçiniz haline gelmiş bulunmaktayız.

*Firmamız bünyesinde Azerice tercüme alanlarında uzmanlaşmış hocalarımız ile proje kapsamında yönetilen koordinasyon ekibimiz ile editörlerimiz ile her alanda hizmet vermekteyiz.

*Gün geçtikçe sizlerden gelen olumlu talepler ışığında firmamız , Azeri tercüme hizmetinin yanı sıra her alanda kaliteli hizmet vermeyi gereksinim haline getirmiştir.

*Farklı uzmanlık alanları ile sizlere günün her saati kaliteli hizmetler vermekteyiz.

*Azeri- Türkçe metin tercümanlığı, Türkçe-Azeri metin tercümanlığı, hukuki tercüme ve uluslar arası düzeyde kurumsal yazışmalar ve bir çok alanda sizlerin yanındayız.

*Konusunda uzman ve deneyimli hocalarımız ile üst düzey kalite prensibi anlayışımız çerçevesinde ,uygun fiyatlar ile hizmet vermekteyiz.

*Sahip olduğumuz kalite belgeleri ışığında, Azerice tercüme için sizlere kesintisiz destek vermekteyiz.

İstanbul Azerice Tercüme Hizmeti

İstanbul ilinde, ana vatanı Azerbaycan olan birçok vatandaşımız yaşamaktadır. Bu vatandaşlarımızdan bir kısmı Azerice tercüme konusunda tercüme bürolarında hizmet vermektedir. İstanbul içinde bulunan tercüme büroları çok sayıda olduğu için seçip yaparken zorlanıyor olabilirsiniz. Referansları kuvvetli, daha önceden yapmış olduğu tercüme metinlerinde hiçbir problem yaşanmamış olan tercüme bürolarını tercih etmelisiniz. Masal tercüme olarak, Azerice tercüme hizmetini ana dili Azerice olan kişiler tarafından vermekteyiz. Bu zamana kadar ardımızda hiçbir mutsuz müşteri bırakmadığımızı belirtmek isteriz. Ekibimiz, istekleriniz doğrultusunda titizlikle hata payını ortadan kaldırarak sizlere hizmet sağlamaktadır. Sitemizde bulunan iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Sizlere kaliteli tercüme hizmeti vermekten mutluluk duyarız. Tüm konularda, birçok farklı dilde hizmetimiz mevcuttur. En uygun fiyata en  kaliteli hizmeti sağlamaktayız.

Azeri Tercümelerde Profesyonel Danışmanlığın Önemi

Uluslararası düzeyde Azeri dilinin önemi, her geçen gün yeni bir boyut kazanmıştır. Bundan dolayı gerek yurt içi gerekse yurt dışı yazışmalarda, çeviri metinlerinde ve daha pek çok alanda kurumsal dilin önemi de bu dil içerisinde kendine yer edinmiştir. Özellikle kurumsal yazışmaların iş dünyasına hakim olduğu bu süreçte sizlere alanında uzman ve deneyimli kadromuz ile hizmet vermekteyiz. Her türlü bilgi ve yazışmalarda , bir adım önde olmak için bizler sizin daima yanınızdayız. Profesyonel danışmanlık hizmeti alarak , gerek iş yerindeki kurumsal yazışmalar, gerekse okullardaki ödevlerinizde bir adım önde olabilirsiniz. Danışmanlık bürolarımızda, Azeri tercüme alanında bilgi birikimimizden faydalanma olanağı da sunmaktayız. Almış olacağınız profesyonel danışmanlık hizmetimiz sayesinde, hangi alanda olursa olsun metnin içeriğindeki zorluk dercesine bakılmaksızın yapmış olduğunuz işlere katkı sağlamaktayız. Daha detaylı ve kaliteli danışmanlık hizmeti almak için bizlere iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

[su_accordion][su_spoiler title=”Faturamı nasıl teslim alabilirim?” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”” class=””]Faturanızı sipariş işlemi geçildikten sonra ilgili birimler size otomatik olarak gönderecektir. İsterseniz faturanızı sorgulayabilir, gerçekliğini teyit edebilirsiniz. [/su_spoiler]
[su_spoiler title=”Web sitemin çevirisini yapabilir misiniz?” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”” class=””]Evet, sitenizi uzman ekibimiz tarafından çevirebiliriz. Sitenizin arayüzü dışında içindeki makaleleri istediğiniz dile çevirebilir, sitenizi tamamen hedef kitlenize düzgün bir şekilde sunmanıza yardımcı olabiliriz. [/su_spoiler]
[su_spoiler title=”Çevirisini talep ettiğim belgenin noter tasdik işlemini yapabilir misiniz?” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”” class=””]Tabii ki yapabiliriz. Fakat normal çevirinin ötesinde bir işlem olduğundan dolayı ek ücret talep edilebilmektedir. Sitemizin iletişim kanalından bilgi alabilirsiniz. [/su_spoiler]
[/su_accordion]

Yorumu Gönder

Hızlı İletişim
Merhaba
Merhaba!
Size Nasıl Yardımcı Olabilir?